Haberler

Samsun Mobilya Fuarı Ne Zaman?

blank

Samsun Mobilya Fuarı 28 Eylül -3 Ekim 2021

Karadeniz’de yapılan en önemli fuarlardan birisi olan Samsun Mobilya Fuarı bu yıl da ziyaretçilerini ağırlayacak ve mobilya sektörüne ait önemli temsilcileri bir araya getirmiş olacak. Mobilya sektörüne dair tüm gelişmelerin bir arada olacağı fuar aynı zamanda ürünlerin tanıtımı için de önem taşıyor.

Samsun Mobilya Fuarı Nedir?

Mobilya alanındaki gelişmelerin Karadeniz bölgesi başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışından da takip edilmesini sağlamak için düzenlenen Samsun Mobilya Fuarı 2021 yılında da sektöre ait önemli gelişmelerin yaşanmasını sağlayacak. Fuar kapsamında mobilyacılık alanındaki gelişmeler yakından takip edilecek ve üreticiler ürünleri hakkında da geniş kesimlere ulaşabilecekler. TÜYAP kapsamında düzenlenen fuarda bu yıl; ev mobilyaları, yemek odaları, yatak odaları, oturma grupları, modüler mobilyalar, banyo ve mutfak dolapları, bebek, çocuk, genç odakları, çekyatlar, kanepeler, yatak ve baza çeşitleri, zemin döşemeleri, dekorasyon firmaları gibi mobilya sektörüne ait pek çok katılım gerçekleşecek.

Bu sayede ürünlerin tanıtılması çok daha kolay olurken sektöre ait olan pek çok yeni iş bağlantısının da kurulmasına yardımcı oluyor. Girişler ücretsiz olduğu için de mobilya meraklılarının ya da yeni tasarım mobilyaları tercih etmek isteyenler tarafından da tercih ediliyor.

Samsun Mobilya Fuarı Nerede?

Samsun Mobilya Fuarı ulaşım açısından kolaylıklar sunuyor. Atatürk Bulvarı, Cumhuriyet Mahallesi, Cumhuriyet Sokak’ta bulunan fuar merkezine çeşitli araçlar kullanılarak rahatlıkça ulaşım sağlanabiliyor.

Özel araç ile gelinecekse Samsun – Ordu karayoluna çıkıldıktan sonra Tekkeköy Kavşağı’na kadar süren yol izlenmeli ve sonradan sanayi bölgesine doğru dönüş yapılmalıdır. Dönüş sonrasında ise yine yol izlenerek sağa dönülmelidir. Fuar merkezine ulaşım sağlanacaktır. Bunun dışında toplu taşıma kullanarak gelecekler ise 19 Mayıs Üniversitesi çıkışlı tramvay hattını kullanarak, şehrin herhangi bir noktasından biniş yaparak Tekkeköy Durağı’nda inerek fuar merkezine ulaşabilirler. Ayrıca Cumhuriyet Meydanı karşısında bulunan minibüs kalkış noktasından minibüslere binilerek de fuar alanına ulaşım sağlanabiliyor.

Samsun Mobilya Fuarı Neden Ziyaret Edilmeli?

Samsun Mobilya Fuarı ziyaret için önemli avantajlar içeriyor. Öncelikle fuar kapsamında önde gelen mobilya üreticileri ve temsilcileri bir araya geliyor. Günümüz dünyasında rekabetin sürekli arttığı bir alan olan mobilya alanında sektör temsilcileri ve üreticiler ile bir araya gelmek önemli avantajlar yaratmış oluyor. Aynı zamanda yeni iş fırsatlarının yakalanması ve yeni iş birlikleri kurmak açısından da önemli olan fuar önemli şekilde piyasa hacminin genişletilmesine katkıda bulunuyor. Katılımcıların yeni ürünlerini ya da hizmetlerini sunmadan önce de fuarda tanıtarak farklı görüşler alınması olanaklı hale geliyor. Özellikle bu durum piyasa araştırması yapabilmeleri açısından üreticiler açısından büyük önem taşıyor.

Katılımcı firmalar için bu fuarın önemli hale gelmesi özellikle çok sayıda firmanın bir araya gelmesi ve rakipleri izleme olanağı da sunmasıdır. Fuara katılım gösteren firmalar sektörel gelişmeleri ve rakipleri yakından izleyebilmektedirler. Bu sayede rakiplerin ulaşmış oldukları mevcut durum kapsamında fikir edinmek çok daha kolay bir hale geliyor. Özellikle davranış biçimlerini ve iş yapma yöntemlerini de öğreniyor olmaları firmalar açısından önemli çalışmalar yapabilmelerine de imkân tanıyorlar.

Fuar Kapsamında Çeşitli Etkinlikler Düzenleniyor

Samsun Mobilya Fuarı etkinlikler sayesinde de mobilya alanında yeni gelişmelerden tüm katılımcıların haberdar olmasına olanak tanıyor. Özellikle müşterilerin görülmesi ve mobilyaya meraklı olanların da bilgileri öğrenebilmesi için ziyaretçilere önemli avantajlar sunan fuar, müşteri ile üreticileri bir arada buluşturarak bağlantıların daha sağlam olmasına da neden olabiliyor.

Düzenlenecek etkinlikler kapsamında konuyla ilgili olarak otoriteler konuşmalar, paneller ve çeşitli tanıtımlar düzenleyerek sadece Türkiye’deki değil dünyadaki mobilya gelişmelerinden haberdar olunmasına katkıda bulunuyorlar.

Bunun yanında Samsun özellikle Asya’ya ve Kafkaslar’a yakınlığı nedeniyle de bu bölgelerden geniş bir ziyaretçi almaktadır. Bu bölgelerdeki yatırımcılar ya da iş ortakları fuarı ziyaret ederek yeni iş bağlantılarının kurulmasına katkıda bulunabilmektedirler. Bu durum ise mobilya üreticilerinin iş hacimlerini ve ihracatlarını da önemli ölçüde arttırmış sayılıyor.

Ziyaretçiler ise fuarda yeni mobilyaları yakından görme imkânı buluyorlar ve mobilya ihtiyaçlarını doğrudan fuardan edindikleri izlenim ve temaslar üzerinden giderebiliyorlar. Her anı katılımcılar ve ziyaretçiler için dolu şekilde geçen fuar mobilya dünyasında önemli bir etkinlik kabul edilerek sektörün gelişmesine de yardımcı oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir