Haberler

İstanbul Mobilya Fuarı 2021 Ne Zaman?

blank

Mobilya Fuarı 2021 Ne Zaman?

Tüm mobilya dünyasının dört gözle beklediği mobilya fuarı 2021 yılında hangi tarihlerde yapılacağı merak ediliyor. Birbirinden farklı tasarımların ve yüzlerce markanın katılımı ile ziyaretçilerine özel anlar yaşatacak olan mobilya fuarı İstanbul kadar tüm Türkiye için de önem taşıyor.

Mobilya Fuarı 2021 Ne Zaman Gerçekleşecek?

Mobilya fuarı ne zaman sorusunun yanıtı mobilya sektörü temsilcileri kadar ziyaretçiler için de önem taşıyor. Mobilya fuarı 2021 yılında TÜYAP iş birliği ve Mobilya Dernekleri Federasyonu MOSFED desteği ile birlikte 22 Haziran – 27 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Ziyaretçilerin merakla bekledikleri İstanbul mobilya fuarı yine bu yıl dolu bir şekilde geçecek. TÜYAP fuar ve kongre merkezi ve İstanbul fuar merkezinde eş zamanlı olarak başlayacak olan fuar toplamda 260 bin metrekare bir alanda düzenlenecek ve ürün gruplarına göre ayrılan 23 salonda, yerli ve yabancı 3000’den fazla markanın katılımı ile hem Türkiye’den hem de dünyanın her yerinden gelen ziyaretçilerini ağırlayarak önemli bir fuar olacak.

TÜYAP Mobilya Fuarı Neden Önemli?

blank

Mobilya fuarı TÜYAP kapsamında düzenlendiği için profesyonel, tamamen ziyaretçilere yönelik ve yüksek kalitede geçmektedir. Bu kalitenin yakalanmasında TÜYAP’ın büyük bir katkısı bulunuyor. Ana faaliyeti yurt içinde ve yurt dışında fuar düzenlemek olan TÜYAP kurulduğu günden itibaren sunmuş olduğu hizmet ile birlikte fuarların hem katılımcılar hem de ziyaretçiler için çok yüksek standartlarda geçmesini sağlıyor. Mobilya fuarı da TÜYAP tarafından düzenlendiği için aynı standartlar korunuyor ve bu sayede mobilya severler, markalar ve diğer katılımcılar fuar kapsamında aradıklarını fazlasıyla bulma imkânı elde ediyorlar. Uluslararası fuarcılık standartlarına uygun olan TÜYAP bu sayede modern ve gelişmiş alt yapısı ile birlikte tüm mobilya severleri bir arada toplamayı başarıyor. Yıllardır özenli bir şekilde yürütülen çalışmalar kapsamında TÜYAP mobilya fuarı alanında en önemli fuarlardan birisi haline gelmiş hem yurtiçinden hem de yurtdışından pek çok ziyaretçiyi ağırlayacak durumdadır.

2021 Mobilya Fuarı Neden Ziyaret Edilmeli?

Mobilya fuarı neden ziyaret edilmeli sorusunun pek çok yanıtı bulunabiliyor. Öncelikle modern mobilyalardan klasik mobilyalara kadar geniş bir yelpazede tüm örnekler fuar kapsamında bulunabiliyor. Bunun yanında modüler mobilya, ofis mobilyaları, oturma grupları, çocuk – genç mobilyaları, yatak takımlarından aksesuarlara kadar mobilya ile ilgili olarak akla gelebilecek tüm ürünler fuarda ziyaretçiler ile buluşuyor. Geniş yelpazede sunulan ürün gruplarının sergileneceği mobilya fuarı 2021, bu sayede mobilya dünyasının da kalbinin attığı bir yer haline geliyor.

Mobilya endüstrisinin en güzel örneklerinin sahnelenmiş olduğu mobilya fuarının ürün profilinde modern, klasik, eskitme ve modüler mobilyalar, yatak ve yatak grupları, koltuklar, sandalyeler ve kanepeler, bebek ve genç odaları başta olmak üzere her şey yer alıyor. Mobilya fuarının ziyaretçi profilini ise zincir mağazaların yetkilileri, toptancılar, ithalatçılar, dağıtıcılar, mimarlar, ihracatçılar, iç mimarlar, tasarımcılar, mobilya mağazalarının sahipleri ve mobilyaya meraklı olan ziyaretçiler oluşturuyor.

Her ziyaretçinin keyifle vakit geçireceği fuar kapsamında çeşitli etkinlikler, sektör gelişmeleri, son yıllarda alınan kararlar da yine katılımcılar ile paylaşılıyor ve böylece mobilya dünyasın yaşanan her gelişmeden haberdar olma imkânı elde ediliyor.

Her Katılımcı İçin Önem Taşıyor

Mobilya fuarına katılmak her katılımcı için büyük önem taşıyor. Günümüzde tüm sektörlerde yaşanan gelişmeler ve pazar içinde meydana gelen oluşumlar rekabetin de yoğun bir şekilde yaşandığı bir ortamı meydana getirmektedir. Günümüzde artık sadece yüksek kalitede ürünler üreterek piyasaya sürmek başarıyı elde etmek ya da satış grafiği yakalamak için tek başına yeterli olmayabilmektedir. Çünkü günümüz koşulları göz önünde tutulduğunda tüketiciler aynı ürünün değişik fiyat kalite ve biçimleri ile karşılaştırma yapabilmekte ve ihtiyaçları olan mobilyaların da değişik alternatifler ile tercih etme imkânı bulabilmektedirler.

Mobilya fuarının önemi tam bu noktada kendisini göstermektedir. Özellikle günümüz şartlarında piyasalarda oldukça yoğun bir rekabet ortamı söz konusu olduğundan bu rekabet ortamında üretimden gelmekte olan liderlik gücü yerini yavaş yavaş pazarlama ve tanıtım çalışmalarına bırakmaktadır. Bu durum küreselleşmeden kaynaklanmakta olup aynı zamanda teknolojik gelişmelerle de bağlantılıdır. Özellikle üretim seçeneklerinin de genişlemiş olması markaların çıkarmış olduğu ürünlerin piyasada hızlı bir şekilde karşılık bulması gerektiğine yönlendirme yapmaktadır.

Bu türden gelişmeler ışığında tüketicilerin de zihinlerinde farklı bir konum ve değer yaratmak gerekmektedir. Bu noktada ise markaların yürütmekte oldukları pazarlama ve tanıtım aktivitelerinin önemi çok büyüktür. Bunun sağlanması için de mobilya markalarına fuar büyük bir imkân sunmaktadır. Bu sayede hem pazarlama hem de tanıtım aktivitelerinin düzenlenmesi olanaklı hale gelebilmektedir.

Belirli bir zaman diliminde gerçekleştiği için mobilya fuarı mobilya ile ilgili olan ve merak duyan herkesin ortak toplanma noktası oluyor. Aynı zamanda yurtdışından da temsilcilerin gelmesi sonucunda yurtiçinde üretilen mobilyaların dış pazara açılabilmesi için de önem taşıyor. Dağıtıcıların ve diğer mobilya mağazası sahiplerinin de yeni ürünleri çıplak gözle görmesi ve onlara kolay bir şekilde erişim sağlayabilmeleri açısından mobilya fuarına katılım büyük önem taşıyor. Tüm bu açılardan mobilya fuarı tanıtım amaçlı olmakla kalmayıp aynı zamanda yeni ticaret ilişkilerinin kurulması, ticari ağların genişletilmesi üzerinde de etkili oluyor.

Üreticiler ve tüketiciler arasındaki mesafeyi ortadan kaldıracak olan mobilya fuarı bu sayede ürünlerin daha kolay bir şekilde pazarlanabilmesi için önem taşıyor. Özellikle ortalama yüzü bulan ülkeden temsilcilerin katılması ise dünya çapında üretilen mobilyaların tanıtılması için büyük bir kolaylık imkânı yaratıyor. 2021 İstanbul Mobilya Fuarı tüm bu özellikleri ile birlikte düzenleneceği tarihlerde mobilya dünyasının kalbinin attığı bir fuar özelliği taşıyacak ve en son tasarımların da görünür hale gelmesine yardımcı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir