Haberler

İzmir Mobilya Fuarı 2021 Ne Zaman?

blank

İzmir Mobilya Fuarı 2021

Mobilya sektörünün en önemli ve en büyük fuarlarından kabul edilen İzmir Mobilya Fuarı yerli ve yabancı üreticileri, yatırımcıları ve ziyaretçileri ağırlayarak önemli bir etkinlik gerçekleştiriyor. Fuar kapsamında tanıtımlar ve etkinlikler ile birlikte mobilya alanında önemli bir ivmelenme kazanılıyor.

İzmir Mobilya Fuarı Nedir?

İzmir Mobilya Fuarı ya da diğer adıyla MODEKO Fuar İzmir’de gerçekleştirilmekte olan ve ortalama 35 ülke, 300’ü geçen katılımcı ile birlikte alanında önemli fuarlardan birisi olmaktadır. Mobilya alanındaki üreticileri, girişimcileri, katılımcıları ve ziyaretçileri bir araya getirmeyi amaçlayan fuar ile mobilya alanındaki en yeni ürünler ziyaretçiler ile buluşuyor. Bu sayede fuar kapsamında mobilya dünyasına ait gelişmeler yakından izlenirken aynı zamanda yeni iş ortaklıkları, bağları ve ihracat imkânları da kurulmuş oluyor.

İzmir Mobilya Fuarı Nerede Düzenleniyor?

İzmir Mobilya Fuarı nerede düzenleniyor sorusuna Fuar İzmir olarak yanıt verilmektedir. 50 bin metrekare alan üzerine kurulu olan fuar alanında pek çok katılımcı ve ziyaretçi bulunmaktadır. Bu yıl salgın şartlarında gerçekleştirilecek olan fuar, bu kapsamda tüm salgın şartlarına göre uygun şekilde düzenlendi. Salgına karşı gerekli önlemlerin alınması ile birlikte daha güvenli hale gelen fuarda düzenlenme tarihlerinde mobilyanın kalbi İzmir’de atmış olacak.

İzmir Mobilya Fuarı Ne Zaman Düzenlenecek?

blank

İzmir Mobilya Fuarı tarihi 8 – 11 Nisan 2021 olarak belirlendi. Fuarda katılımcı grupları ise mobilya alanına ait büyük ve küçük tüm kesimlerden oluşuyor. Bu kapsamda sektörde büyük marka haline gelmiş mobilya üreticileri, küçük ve orta ölçekteki imalatçı firmalar, bayiler ve toptancılar fuar kapsamında hazır bulunacaklar. Gruplar fuarda ziyaretçilere klasik ve modern mobilyalar, eskitme ve modüler mobilyalar, masa, sandalye, kanepe ve koltuklar, bebek ve genç odaları, yatak ve yatak setleri, ofis mobilyaları, mutfak mobilyaları, bahçe mobilyaları, ev dekorasyonu ve aksesuarları, aydınlatma ekipmanları konusunda ürünler sunmuş olacaklar.

Bu bakımdan mobilyaya dair ne varsa her şeyin kolayca bulunabileceği fuarda yeni önemli iş ağları da kurulabileceği gibi özellikle ziyaretçiler sektöre dair aradıkları her şeyi bulma imkânına sahip olacaklar.

İzmir Mobilya Fuarı’na Nasıl Gidilir?

Fuara katılmak isteyenler için İzmir Mobilya Fuarı ulaşım önem taşıyor. Organizasyon tarafından fuara ulaşmak isteyenler için ücretsiz servisler kaldırılıyor. Basmane’den kalkacak olan servisler fuara doğrudan ulaşım imkânı sunacaklar.

Bunun dışında uçakla gelenler, Adnan Menderes Havalimanı’nda inerek İZBAN’ı kullanarak doğrudan fuar alanına ulaşabilirler. Ayrıca metro ile gelecekler olan Hilal durağında tramvaya aktarma yaparak yine fuar alanına doğrudan ulaşım sağlayabilecekler. Otobüs ile gelmek isteyenler ise 610 numaralı hattı kullanarak Semt Garajı durağında inmeleri fuara ulaşmaları açısından yeterli olacak.

İzmir Mobilya Fuarı Önemi Nedir?

Mobilya sektörü içerisinde önemli katılımcıların bir araya gelmesini sağlayan İzmir Mobilya Fuarı katılımcılar ve ziyaretçiler açısından büyük önem taşıyor. Üreticilerin ürünlerini piyasaya çıkarmadan önce tepki öğrenmeleri, rakip analizi yapmaları, yeni iş olanakları kurmaları, yurtdışından gelen temsilciler ile ihracat anlaşmaları yapmaları gibi konular katılımcılar için çok büyük bir tanıtım imkânı sunmuş oluyor. Özellikle günümüz dünyasında sürekli değişen rekabet koşullarında tanıtım yapmak çok önemli olduğundan fuar katılımcıları için önemli bir katılım imkânı yaratmaya neden oluyor. Katılımcıların doğrudan müşteri ile temas etmeleri de ürünleri hakkından fikir sahibi olabilmeleri açısından yardımcı oluyor.

Sadece katılımcılar için değil fuara katılmak ziyaretçiler açısından da önem taşıyor. Ziyaretçiler sektöre ait pek çok markanın bir arada olmasından dolayı kolay, pratik ve zahmetsiz bir şekilde tüm ürünler arasında kıyaslama yapabiliyorlar. Özellikle mobilya alacaklar için böyle bir kıyaslama yapmak zaman tasarrufu sağlarken en uygun fiyatlı mobilyalar seçeneklerini de değerlendirmelerine olanak tanıyorlar.

Markaların pazarlama ve fiyatlandırma stratejileri üzerinden de etkili olan fuar, rakipler arasında piyasa araştırmasını da kolay şekilde gerçekleştiriyor. Bu sayede markalar diğer markaların neler ürettiklerini ve nasıl pazarlama imkânı bulduklarını da yakından görerek sektörel konumlarını gözden geçirebiliyorlar.

Mobilya dünyasına ait önemli gelişmelerin, mobilya haberleri ve değişimlerinin de yer aldığı etkinlikler fuarı daha ilgi çekici hale getirerek tüm katılımcıların iyi bir zaman geçirmelerine olanak tanıyorlar. Özellikle bu yıl da yurtdışından katılacak olan temsilciler sayesinde fuar ayrıca ülke ihracat oranları üzerinde de doğrudan pay sahibi oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir